Mám chrípku. Čo s tým?

Hlavne pokoj! Áno, netreba tiež podliehať panike, ale aj pokoj na lôžku je teraz pre Vás to pravé. Nie je to len otrepaná fráza. Telo teraz naozaj potrebuje odpočinok. Takže známa veta „Nemám čas byť chorý“ práve prestala platiť, pretože chorí už ste, tak sa s tým zmierte a urobte niečo pre seba.

  • Zaľahnite so šálkou horúceho čaju. Lipový, bazový či zázvorový Vám pomôžu vypotiť sa, čo pri vírusových ochoreniach nie je na škodu, pretože nielen baktérie ale aj vírusy pri zvýšenej teplote hynú.
  • Teplotu znižujte až keď vystúpi nad 38°C. Dovtedy je to obranná reakcia organizmu, ak by sme ju znížili predčasne, vírusom uľahčíme priechod to nášho tela.
  • Ak ale máte tých 38°C a viac, siahnite po antipyretikách, ktoré horúčku znížia a tiež odstránia bolesti svalov a kĺbov pri chrípke typických. Je už len na Vás, ktorými ste sa zásobili, či sú vo forme tabliet, šumivých tabliet, či horúcich nápojov, s látkami uvoľňujúcimi upchatý nos, či tlmiacimi suchý dráždivý kašeľ. Pozor, nie všetky formy sú vhodné pre každého. Pokiaľ máte vysoký krvný tlak, nezabudnite o tom informovať Vášho lekárnika pri výbere liekov proti horúčke. Akokoľvek sa to môže zdať čudné, predsa len ide o lieky, aj keď voľnopredajné a preto môžu s tými Vašimi reagovať.
  • Pokiaľ Vás trápi upchatý nos, na výber máte širokú ponuku nosných sprejov. Návykové, ktoré účinkujú rýchlo, ale nemali by sa používať dlhšie ako týždeň, ale aj morské vody s vysokým obsahom solí, či éterické oleje sú vhodné pre tento akútny stav.
  • Aby sa Vaše telo dokázalo proti chrípkovým vírusom ubrániť skôr a urýchlili ste tak čas potrebný na zotavenie, môžete mu pomôcť homeopatikami. Existujú aj také, ktoré sú vhodné práve na chrípku a chrípke podobné ochorenia.

Skúste tentokrát proti tejto nepríjemnej viróze zabojovať aj takto. Veď priznajme si, kto z nás by nechcel svoj voľný čas tráviť inak ako s chrípkou v posteli?

 

Autor: D.Z., Lekáreň Montana BB

Zdroj obrázkov: Internet

Leave a reply