lieky_na_predpisV lekárni Montana, Banská Bystrica dostanete kompletný sortiment liekov na predpis registrovaných na Slovensku.  Radi vám poradíme a odporučíme najoptimálnejší variant.

Lieky na predpis, ktoré si u nás môžete zaobstarať, zahŕňajú nasledovné skupiny liekov:

  • originálne lieky na predpis
  • generické lieky na lekársky predpis – cenovo výhodnejšia náhrada originálneho lieku s rovnakou účinnou látkou
  • individuálne pripravované lieky na predpis – maste, krémy, pasty, roztoky, suspenzie, nedelené prášky – pripravené na objednávku priamo v lekárni Montana, Banská Bystrica

Lieky na predpis nemožno zamieňať s výživovými doplnkami a vitamínmi a ich výdaj je podmienený návštevou lekára, odborným stanovením diagnózy a vypísaním receptu. Preto ak si váš zdravotný stav vyžaduje odborné konzultácie, poraďte sa o jeho zlepšení čo najskôr.

Lekársky predpis a jeho platnosť

V prípade, že vám lekár predpísal lieky na predpis, mali by ste si ich vybrať v lekárni čo najskôr. Platnosť lekárskeho predpisu je časovo obmedzená nasledovne:

  • 1 deň – recept na liek predpísaný na pohotovosti a pri 1. pomoci
  • 3 dni – recept na antibiotiká a chemoterapeutiká
  • 5 dní – recept na liek na omamné a psychotropné látky
  • 7 dní – recept na hromadne vyrábaný  liek a individuálne pripravovaný  liek mimo vyššie uvedených skupín

Lieky na predpis vám vydáme aj na základe platného výpisu z receptu, ktorého platnosť je rovnaká ako pri lekárskom predpise. Výpis z predpisu nepredlžuje platnosť predpisu, len na ňu nadväzuje.

Platnosť lekárskeho poukazu na zdravotnícke pomôcky:

Deň vystavenia lekárskeho predpisu a lekárskeho poukazu sa do lehoty platnosti nezapočítava.

Ak potrebujete poradiť ohľadne vášho lieku na predpis, prípadne zabezpečiť liek na predpis na objednávku, kontaktujte nás. V lekárni Montana, Banská Bystrica vám radi poskytneme bližšie informácie ako aj ďalšie služby.

Rezervujte si svoj recept